Skip to main content

O inštitutu

DIDIER FOURNIER: Kipi

Dr. Didier Fournier je približno 30 let delal predvsem na znanstvenem polju in sicer od leta 1978 do 2010 predvsem v okoljevarstvenih raziskavah, kjer se je ukvarjal z biološkim nadzorom insektov. Kasneje se je usmeril v genetiko, da bi preučeval odpornost insektov proti insekticidom, nato pa se je posvetil biokemiji in molekularni biologiji. Še zdaj občasno sodeluje z več raziskovalci v Sloveniji, predvsem z Juretom Stojanom in Kristino Sepčič glede aktivnosti toksina morske spužve.

V kiparstvo ga je »uvedla« njegova hči, akademska kiparka in njegov znanec iz Afrike, ki mu je pokazal način ulivanja v bron, kakršnega tradicionalno poznajo v Burkini Faso.

Odkar se je dr. Fournier upokojil, se večinoma ukvarja predvsem s kiparstvom. Njegove skulpture izhajajo iz modernistične tradicije in v tem smislu se v njegovih kipih zaznajo tako formalni vplivi afriške kulture kot tudi francoski modernistični začetki, na katere je v veliki meri z drznimi kompozicijami in modeliranjem vplival slikar Henri Matisse. Reminiscence na vse to pa zaznamo tudi v kiparskih umetninah Didierja Fournierja.

Tokratna razstava prinaša zanimiv preplet, ki ga mnogi znanstveniki v svojem življenju vpletejo v svoj raziskovalni duh in se pri tem spraševanju o naših življenjih in smislu brez hudih pomislekov oprejo tako na znanost kot tudi na umetnost. 
 
Kustos: Jiri Kočica

VABILO

Utrinki iz razstave:

Za slepe in slabovidne(CTRL+F2)
barva kontrasta
velikost besedila
označitev vsebine
povečava